Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. ledna 2020 Otýlie

Lovecká sezóna v Evropě.

25. 07. 2016 20:41:09
Ano jen takhle brutálně se dá popsat to co se děje v současné Evropě. Různí jedinci zde střílí lidi, kterým je následně zakázáno se bránit. Dle sociální idee, že občan je vlastně nesvéprávný ňouma, o kterého se musí starat stát.

Nemůžu si pomoci, ale evropský multikulti-socialismus se už začíná stávat nebezpečným. Může se to zdát přitažené za vlasy, ale tady je skutečně jádro problému. Sociální stát je postaven na přerozdělování a snaze učinit všechny sobě rovnými. Občan je vnímán jako nesamostatné individuum, které je třeba řídit a říkat mu co má či nemá dělat. Osobní odpovědnost je potlačena a nahrazena kolektivním rovnostářstvím, kde se sice nemohou mít všichni stejně dobře, ale zato se mohou mít stejně špatně.

Bohužel výše uvedené překročilo hranice ekonomické teorie a masivně proniklo do běžného společenského života. Nejviditelnějším znakem je panický strach evropských lídrů z držení zbraní občany. Cele tuto šílenou ideu vyjádřil sociálně-demokratický ministr Jiří Dienstbier. Tento ministr bez portfeje vymýšlí spousty nesmyslů (např. státem dotovaná Hate Free) a tentokrát opravdu zazářil. Po masakru v Orlandu vystoupil s prohlášením, že by běžný občan neměl mít vůbec právo držet zbraň, neboť toto by mělo být pouze výsadou silových složek jako je Policie či Armáda.

Paradoxně právě masakr v Orlandu nebo současná střelba v Mnichově ukázala, jak by v případě tohoto nařízení vypadala situace. Policie logicky nemůže stát na každém rohu. To znamená že útočník si vybere např. v USA tzv. Gun-free zónu kde nikdo nesmí vlastnit zbraň. Má tedy jistotu absence obrany a může tak dlouhé minuty chodit a střílet. Nebo si v Evropě vybere země jako Francie či Německo, kde můžete mít zbrojní průkaz, ale zbraň nesmíte mít u sebe nýbrž pouze na střelnici. V Německu jsou pak zakázány dokonce i nože s čepelí delší než 12 cm. Bohužel pak komicky děsivě působí skutečnost, že jediné co mohou ohrožení lidé dělat, je útočníka natáčet. A útočník si může v klidu přebíjet zbraň a naprosto bez rizika se pohybovat v prostoru.

Je třeba ještě připomenout, že do tohoto legislativního rámce byli vpuštěni lidé se středověkým uvažováním, kteří tato nařízení vnímají jako slabost. Zkušenosti s takovými lidmi má například stát Izrael. A ten byl lety krvavých zkušenosti naučen, že pouze ozbrojený občan je schopen se ubránit. O útocích v Izraeli čteme často, ale nikdy nečteme, že by se útočník lázeňským krokem procházel a přitom střílel lidi. Leckdy je dokonce zneškodněn dříve, než může zbraň použít. A ne opravdu to není tím, že by mu někdo promluvil do duše ale tím, že Izraelský stát je natolik prozíravý, že nebere svým lidem právo na obranu.

Podmínky pro získání zbrojního pasu máme dostatečně přísné. Mnohem přísnější než pro získání například řidičského průkazu. A to že se dá auto použít jako zbraň nám nedávno ukázali muslimští pomatenci v Nice. A opět věšet se na dveře auta je sice hrdinství, ale vystřílený zásobník do čelního skla by byl mnohem efektivnější.

Ano jsme v situaci, kdy stát není schopen ubránit své občany, protože nebojuje v regulérní válce ale stojí proti zákeřným a zbabělým teroristům, kteří si záměrně vybírají co nejjednodušší a nejbezbrannější cíle. Oni si svou výzbroj najdou vždy a jakákoli regulace jim v tom nezabrání.

Snad vládnoucím stranám vystavíme účet za to zde dopustili. Neuvědomují si, že proti téhle situaci je obří rozpočtový schodek víceméně legrace. Jen nesvéprávný jedinec si pustí do domu lidi, které vůbec nezná a ještě si jimi nechá diktovat své podmínky k životu.

A nebylo by od věci zkusit zbrojní průkaz a zejména si nenechat brát právo na obranu. Nejde o to, aby měl každý zbraň, ale aby bylo známo, že ji mít může. Ne aby všichni muslimové věděli, že v Evropě jim nic od nikoho nehrozí, protože v Evropě se jen planě kecá.

Autor: Petr Klouček | pondělí 25.7.2016 20:41 | karma článku: 36.26 | přečteno: 1201x

Další články blogera

Petr Klouček

Novoroční manifest zdravého rozumu.

Civilizace si po dosažení určitého stupně blahobytu může dovolit zabývat se různými myšlenkami. Bohužel to může dospět tak daleko, že se začne zabývat i nesmysly. A pak je třeba aby někdo řekl - pozor, už začínáte blbnout.

1.1.2019 v 18:22 | Karma článku: 36.81 | Přečteno: 1034 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tadeáš Firla

Reakce na komentáře o "sirotcích z Lesbosu"

Tento článek je odpovědí na některé komentáře k mému přemýšlení na téma "Jak se mají sirotci na Lesbosu?" Je to můj osobní názor, otce a kazatele, který má čtyři dospělé děti a klade si těžké otázky o svém postoji a příkladu.

27.1.2020 v 22:45 | Karma článku: 6.55 | Přečteno: 265 | Diskuse

Vladimíra Bošková

Eutanázie a trest smrti

Demokratické společnosti zrušily trest smrti pro jeho nadužívání, zneužívání nebo i omyly, ale některé z nich uzákonily aktivní eutanázii - rychlou smrt, ač i tady hrozí omyl nebo zneužití.

27.1.2020 v 19:29 | Karma článku: 7.95 | Přečteno: 236 | Diskuse

Jan Ziegler

Holokaust není mrtvý, antisemitismus stále Židy ohrožuje

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu zdůraznil minulý týden v izraelském hlavním městě Jeruzalémě, že nepřipustí opakování holokaustu. Přitom přirovnal Írán k nacistickému Německu a vyzval další země k boji proti němu.

27.1.2020 v 18:10 | Karma článku: 19.66 | Přečteno: 287 | Diskuse

Luboš Chott

Chodím městem a dívám se za vrata aneb na Růžovém poli nebude stát Globus, ale Rorýs!

Jako princ v pohádce, bude muset investor nejprve splnit 21 podmínek které vzešly z EIA (posuzování vlivů na životní prostředí). Jednou z nich jsou budky pro rorýse, kterými bude muset být nové obchodní centrum „RORÝS" vybaveno.

27.1.2020 v 15:56 | Karma článku: 5.35 | Přečteno: 134 | Diskuse

Vladislava Chourová

Laboratoř šíleného vědce. Koronavirus.

Hraji takovou virtuální hru v níž byla možnost získat jakousi podivnou laboratoř šíleného vědce. A právě se vznikem záhadného koronaviru se mi tato laboratoř vybavila. A s ní podivný vědec tvořící preparát smrti zkoušeje ho nejen

27.1.2020 v 15:15 | Karma článku: 10.41 | Přečteno: 345 | Diskuse
Počet článků 57 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1868
Zajímám se o dění kolem sebe a rád si na dané problematiky utvářím svůj vlastní názor. K jeho zpřesnění není lepšího prostředku než konstruktivní diskuze.

Najdete na iDNES.cz