Neděle 8. prosince 2019, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Neděle 8. prosince 2019 Květoslava

Hate free moc tlačíte na pilu.

24. 04. 2016 20:04:13
Posprejování majetku kohokoliv je samozřejmě pitomost, kterou může udělat jen duševně omezený jedinec. Na druhou stranu je zajímavé, že ve zprávách se dočteme vždy jen o některých případech.

O Hate free se vcelku moc nezajímám, jen mě celkem zaujalo, proč se o posprejovaných provozovnách píše právě v této souvislosti. Sprejerství je bohužel celkem rozšířená úchylka, ale pokud by měly noviny psát o každém případě, asi by se celý kolektiv redakce nezabýval ničím jiným.

Takže proč nyní - no aby nám byl připomenuto jací jsme nesnášenliví xenofobové. Totiž abych nebyl tak kritický na hate free provozovnách je mi sympatické minimálně to, že se jedná o podniky které někdo vybudoval a založil a následně se přihlásil do tohoto hnutí.

Na rozdíl třeba od Kliniky, která žije v nelegálně obsazené budově, chtěla by aby za ní platil nájem někdo jiný a když se má chovat podle zákona vykřikuje něco o rasové nenávisti atp. Neméně zajímavé je, že útok na Kliniku byl medializován čirou náhodou v době, kdy se opět řeší to, že má být z důvodu nelegálního užívání prostor vystěhována.

Ale zpět k Hate free a k tomu co mi vadí. Předně rasově odlišný jedinec může jít do jakéhokoli veřejného prostoru bez omezení už nyní. To je totiž dané zákonem. Pokud by se někdo chtěl nějakým opačným způsobem proti Hate free vymezit a zakázal by například vstup občanům jiné barvy pleti dopouští se minimálně přestupku. Tj. přihlásit se k hate free znamená asi totéž, jako přihlásit se k hnutí za volný vstup občanů bez ohledu na barvu vlasů.

Ano trochu to zlehčuji, protože mi nedalo přečíst si pár článků na webu kde je líčeno, jak se stali nebozí muslimové obětí rasové diskriminace, protože chodili na veřejnosti například v šátku. Tedy chápu, že na blbce člověk narazí v každé společnosti a samozřejmě není přijatelné někomu nadávat za to co nosí na sobě. Na druhou stranu když pominu různé chuligány a podobně intelektuálně vybavená individua nelze se divit ostražitosti většinové populace. Ono totiž jediné náboženství které ve světě přináší problémy a násilí (pominu-li různé menšinové sekty) je v tuto chvíli opravdu jen islám. V Bruselu nebo Paříži neútočili křesťané nebo budhisté ale islamisté.

Takže co čekáte, když své muslimství dáváte ještě na odiv? Většinová společnost se řídí davovou logikou. Může se vám nelíbit ale myslíte, že když ji budete násilím tlačit do jedné pozice nebude se bránit, když reálně se věci dějí úplně opačně? Co takhle místo takovéto publicity přinést článek o tom, že imám z té a té evropské mešity pomohl při rozkrytí sítě teroristů? Nebo že muslimská obec apeluje na své členy aby přijali evropské hodnoty a netrvá na nošení šátků či burek?

Totiž jen tak pro úplnost, při návštěvě arabských zemí ženy také většinou nechodí v minisukních. Lidé také nenosí na krku velké křesťanské kříže. Víra je pro ně věcí duševní, nemusí ji stavět na odiv. Jenže o tomhle bohužel islám je - má ambici být jediným správným náboženstvím a od všech očekává podporu. Protože všichni ostatní bezvěrci jsou méněcenní.

Mimo to šátek evropská civilizace zná - chodily v něm naše babičky. A pokud si pamatuji šátek má za úkol zakrýt vlasy a to by dokázal i takový. Tohle by byl takový milý kompromis pro začátek. A samozřejmě by nás xenofobní Evropany také celkem potěšilo, kdyby se islám přestal zviditelňovat přes teroristické útoky. Pak si tu choďte třeba ve stanech, ale musíte nás přesvědčit o tom, že pod nimi máte třeba nákup a ne kalašnikov.

Ano musíte nás přesvědčit a přizpůsobit se, protože tu chcete být hosty. Pokud ne, máte spoustu islámských zemí, kde můžete v poklidu existovat. To ze mě nemluví rasismus, ale elementární lidská slušnost. Jsem-li host musím se já přizpůsobit.

Autor: Petr Klouček | neděle 24.4.2016 20:04 | karma článku: 42.30 | přečteno: 2536x

Další články blogera

Petr Klouček

Novoroční manifest zdravého rozumu.

Civilizace si po dosažení určitého stupně blahobytu může dovolit zabývat se různými myšlenkami. Bohužel to může dospět tak daleko, že se začne zabývat i nesmysly. A pak je třeba aby někdo řekl - pozor, už začínáte blbnout.

1.1.2019 v 18:22 | Karma článku: 36.81 | Přečteno: 1034 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Bohumír Šimek

Bez mravní obnovy Česko i EU končí!

Šest let strachu z vyvražďování německým nacionalismem a čtyřicet let strachu z pronásledování a likvidace nejlepších občanů pod vládou komunistické strany přineslo své ovoce, ze kterého se vzpamatováváme dodnes.

7.12.2019 v 20:24 | Karma článku: 14.53 | Přečteno: 354 | Diskuse

Josef Nožička

Verdikt Nejvyššího soudu ohledně hidžábu je podrazem pro všechny české školy

Je spor o to, zda povolit žákyním či studentkám na českých školách nosit na hlavě hidžáb, banalitou nebo vážnou věcí, která může v budoucnu přinést negativní následky?

7.12.2019 v 18:10 | Karma článku: 40.91 | Přečteno: 1256 | Diskuse

Irena Aghová

Máte nebo nemáte slovo?

Nejsem první a možná ani poslední, kterou se zmocnil údiv nad pořadem máte slovo, který moderuje paní Jílková, a v následujícím článku se budu zamýšlet nad kultivací mezilidské komunikace a jejím přínosu k porozumění.

7.12.2019 v 17:38 | Karma článku: 23.42 | Přečteno: 596 | Diskuse

Jan Berwid-Buquoy

Nikoliv Hitler, nýbrž Karel Gott

Úmrtí zpěváka Karla Gotta vyvolalo masovou psychózu glorifikace, místy připomínající davové šílenství. Takovou atmosféru nezažilo ani úmrtí a pohřeb nejúspěšnějšího zpěváka všech dob – Elvise Presleyho (USA, 16.08. 1977).

7.12.2019 v 17:05 | Karma článku: 12.81 | Přečteno: 781 | Diskuse

Libor Popovský

Francie: „Obrácená kolonizace“

Tento článek věnuji soudcům našeho Nejvyššího soudu, kteří rozhodli, že zákaz hidžábu v české škole není legitimní.

6.12.2019 v 17:58 | Karma článku: 39.40 | Přečteno: 1572 | Diskuse
Počet článků 57 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1867
Zajímám se o dění kolem sebe a rád si na dané problematiky utvářím svůj vlastní názor. K jeho zpřesnění není lepšího prostředku než konstruktivní diskuze.

Najdete na iDNES.cz