Úterý 28. ledna 2020, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 28. ledna 2020 Otýlie

Evropská unie - sociálně spravedlivá mezi národy.

15. 03. 2016 21:42:17
Jak se multikulturní a sociálně spravedlivá Evropská unie snaží zachránit celý svět až do vlastního sebezničení.

Základní je otázka proč EU činí co činí? Proč na své území pouští tisíce lidí bez jakékoliv kontroly? Možná jsou klíčem její multikulturní a zejména levicové sociální kořeny. Totiž socialismus propaguje premisu o nutnosti nečinit rozdíly mezi lidmi a vždy doufat, že všichni jsou čestní. Každý si přeci zaslouží právo na lepší život. Ale realita je jinde.

Je dobré si připomenout, že Evropská unie mohla dost dobře fungovat jako prostá zóna volného obchodu. Místo toho se vytvořila obří struktura s různými komisemi která generuje spousty více či méně nesmyslných nařízení a norem. Její hospodaření spočívá v vybírání a přerozdělování prostředků tak, aby se mohli mít všichni pokud možno stejně, zcela v sociálním duchu.

Co umí socialismus okořeněný panickou snahou o multikulturní obohacení na státní úrovni víme všichni. A teď tu nemluvím o rasismu. Lidé opravdu nejsou dobří protože jsou bílí nebo špatní protože jsou černí. Jsou prostě dobří a špatní. Jenže problém nastane ve chvíli, kdy začnete nějaké skupině lidí ulevovat proto, že přijmete fakt o vině většinové společnosti (kde si mají být všichni rovni) na situaci této skupiny a přitom naprosto abdikujete na vyžadování nějakých povinností. Povinností jakými je například dodržování zákonů či prostá snaha postarat se o svůj živost především vlastními silami. Ve výsledku dostanou málo všichni - ti kteří to opravdu potřebují stejně jako ti, kteří se o sebe starat prostě nechtějí.

Co umí socialismus na mezistátní úrovni jsme viděli v nedávné době s Řeckem. Do jeho ekonomiky byly napumpovány miliardy eur bez většího ekonomického efektu a problém rozhodně nebyl vyřešen, spíš oddálen. . A tak země jako například Slovensko s diametrálně odlišnou ekonomickou situací přispívalo na přebujelý řecký systém. Opět se hledělo zejména na práva, ne na povinnosti. Ano byla přijata úsporná opatření. Tedy spíše než úsporná by bylo dobré říci ne tak provokativně rozhazovačná. Ve výsledku se ale v EU opět máme (alespoň na oko) všichni stejně.

No a pak přišli uprchlíci. A bohužel přes Řecko. To naprosto rezignovalo na ochranu schengenu a prostě je pustilo dál. EU v tuto chvíli měla na hranice poslat armádu a začít tyto lidi kontrolovat. Jenže oni se také přeci chtějí mít lépe, takže jak to tedy udělat. Krom toho v Evropě díky sociálním systémům už moc lidí pracovat v některých profesích nechce, tak co kdyby se nám hodili? Navíc stárneme co když nám vydělají na důchody? A hlavně jsme sociální a spravedliví a musíme jim pomoci. Všem bez rozdílu.

A realita?

Základní snahou uprchlíků by měla být bezpečnost. Tu mají v Turecku. Další snahou by mělo být osvobození své země. Mohou se nabídnout k aliančním jednotkám a nechat se vycvičit nebo se bránit doma - ne celá Sýrie je pod nadvládou islámského státu. A zejména snažit se zachránit ženy a děti.

Tyto věci je ale evidentně netrápí a místo toho se snaží dostat ne do EU ale do konkrétních zemí. A to je přinejmenším neobvyklé. Totiž například za války v Afghánistánu tak silná migrační vlna do Evropy neproběhla. Ale teď najednou se daly do pohybu obrovské masy lidí a směřují konkrétně do Německa a Skandinávie. Shodou náhod do zemí s nejlepším sociálním systémem. A to nevědí, že tam občas padá sníh. Snaha dostat se do těchto států je tak velká, že místo připravených ubytovacích kapacit raději přežívají v provizorních stanových městech. Jak mohlo všechny ty lidi najednou napadnout, že ne v Evropě, ale v Německu (ano tam je bohužel pozvala kancléřka) a zejména ve Skandinávii jim bude nejlépe? Nebo jim někdo namaloval mapu jako v Idomeni?

Neříkám že nikdo z nich není v nebezpečí. Pouze říkám, že Evropská unie v duchu své sociální spravedlnosti a multikulturní doktríny neuvažovala nad tím, že by tyto lidi měla nějak selektovat a než jim nabídne pomoc prověřit si je. Kdyby to udělala budou mít všechny organizace na ochranu lidských práv různé neziskovky či levicoví aktivisté žně, ale tohle měla bývala ustát. Protože krom potřebných si EU na své území vpustila spoustu ekonomických migrantů. A co je horší spoustu lidí, kteří díky své víře považují její pomoc za slabost, v důsledku které je třeba si ji porobit. Ale tohle je na samostatnou kapitolu. Jinak řečeno nechápu, jak může vyčerpaný a vystresovaný uprchlík znásilňovat ženy v akvaparku, osahávat je na ulici a okrádat kolemjdoucí. A například skutečnost, že neví jak se chovat k ženám (což už je samo o sobě dost velký problém) je jeho nedostatek - kdyby se v dané zemi chtěl etablovat je jeho povinností si to zjistit.

Dobrou zprávou je, že hranice jsou nyní zavřené a snad i paní Merkelová pochopí, že přítomnost uprchlíků v Řecku není problém EU ale Řecka, které je tam nemělo pouštět. A v důsledku zejména problém oněch uprchlíků, protože v bezpečí jsou i na území Turecka. Nyní je otázka co bude dál. Můžeme jen doufat, že i ti nejzarytější socialisté pochopí, že stejně se mít všichni prostě nemůžeme a tak nastoupí nějaká selekce a následné vyhoštění do prvního bezpečného státu kterým je Turecko. Věřím, že pak většina těch ekonomických migrantů prostě odejde zpět do své domoviny. Zkusili to, nepovedlo se. Tím se uvolní zdroje na péči o ty potřebné. Myšlenka je jednoduchá, ale praxe tak jednoduchá nebude. Většina těchto lidí není evidována, takže budou muset nastoupit spousty plošných kontrol.

Bohužel celý tenhle výše uvedený experiment může stát životy spousty lidí, díky průniku oněch extremistů, pro které tahle trasa musela být splněný sen. I kdyby nesli samopal stačilo mít dlouhý kabát a bylo by to (alespoň zkraje) v pohodě. A tohle je velký problém kde evropský multikulturní socialismus selhal.

Autor: Petr Klouček | úterý 15.3.2016 21:42 | karma článku: 30.08 | přečteno: 627x

Další články blogera

Petr Klouček

Novoroční manifest zdravého rozumu.

Civilizace si po dosažení určitého stupně blahobytu může dovolit zabývat se různými myšlenkami. Bohužel to může dospět tak daleko, že se začne zabývat i nesmysly. A pak je třeba aby někdo řekl - pozor, už začínáte blbnout.

1.1.2019 v 18:22 | Karma článku: 36.81 | Přečteno: 1034 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel Kovařík

Lidovci. Životaschopná alternativa?

Lidovci si zvolili nového předsedu a současně obměnili nejužší vedení strany. Přestože to byla vynucená obměna kvůli předčasnému odchodu Marka Výborného z funkce, nejbližší cíle zůstávají.

27.1.2020 v 18:16 | Karma článku: 11.64 | Přečteno: 244 | Diskuse

Ivo Maryška

Babi, jak jste to mysleli s tím důchodem? Nemysleli.

O dotované nezodpovědnosti seniorstva a o tom, že přijde chvíle, kdy právnímu nároku na výminky odzvoní. Náhradou bude dotace na stáří hluboko pod životním minimem a adresné dávky skutečně potřebným.

27.1.2020 v 16:06 | Karma článku: 13.22 | Přečteno: 947 | Diskuse

Karel Vašíček

Zakázka za 401 milionu sem a tam a zase nazpátek.

Konečně se něco trochu pohnulo, co se týká některých veřejných zakázek na informatické služby a aplikace. Musela se z toho ale učinit mediální kauza, o které se ptalo.

27.1.2020 v 10:05 | Karma článku: 20.74 | Přečteno: 736 | Diskuse

Lubomír Stejskal

K článku Ladislava Jakla o Íránu

Ladislav Jakl se v politickém komentáři Institutu Václava Klause v nadpise ptá, zda jsme ve válce s Íránem. Ano, jsme. Ve válce trochu jiné než klasické (horké). Jsme ve válce proti terorismu, jehož je Írán hlavním sponzorem

27.1.2020 v 9:33 | Karma článku: 29.03 | Přečteno: 1086 | Diskuse

Jan Bartoň

Jiří Čunek zabodoval – Antibabiš nefunguje

Novým předsedou KDU-ČSL se stal poslanec Marian Jurečka. Hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek označil jeho volbu za dobrou a poskytl krátký rozhovor pro lidovky.cz.

27.1.2020 v 8:00 | Karma článku: 32.84 | Přečteno: 1265 | Diskuse
Počet článků 57 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1868
Zajímám se o dění kolem sebe a rád si na dané problematiky utvářím svůj vlastní názor. K jeho zpřesnění není lepšího prostředku než konstruktivní diskuze.

Najdete na iDNES.cz