Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

V Česku nejsou rovné šance pro chudé děti - díky socialismu.

15. 11. 2016 21:42:50
Reaguji na článek paní Marksové-Tominové a předem se omlouvám za možné chyby. Nepíši jej s rozmyslem, ale v prvotním návalu emocí, které ve mně tato dáma se svými více či méně nereálnými výplody vyvolává.

Základní tezí socialismu je, že když nemůže zařídit aby se měli všichni stejně dobře, zařídí alespoň, aby se měli všichni stejně špatně.

Oni se totiž nikdy všichni stejně dobře mít nemohou. Základ spočívá ve snaze postarat se o sebe sám a svůj život zodpovědně plánovat. Je spousta lidí, kteří si nijak nevyskakují, žijí skromně a přesto by je nenapadlo žádat o pomoc stát. A v okamžiku kdy do takhle fungující rodiny přijde dítě platí, že správný chlap se má o svou rodinu také postarat. Teď nechci být genderově nevyvážený (a v žádném případě nezlehčuji případy nemocí atp. - to je pak opravdu drtivé), píšu to takhle kvůli např. v článku zmiňované problematice alimentů. Pokud je chlap opravdu chlapem nenapadne ho nestarat se o své dítě. Ano s ženou to vyjít nemusí, mohou se rozejít, ale dítě je pořád jejich. Můžeme tu debatovat nad všemi možnostmi, ale myslím, že princip chápeme všichni.

A tím se volně dostávám k dalšímu tématu. Proč máme chudé děti a nefunkční rodiny? No protože si jich náš skvělý socialismus za ta léta spoustu vyrobil. Sociální systém ve smyslu zdravotního pojištění a podpory v nemoci je nesporným krokem kupředu. Sociální systém podporující lidi, kteří se odmítají starat o své děti, dokážou se pouze množit a využívat sociální dávky je zvrácenost. Tyto lidi si bohužel socialismus vydržuje jako podstatnou voličskou základnu, která mu umožní živit další důležitý volební potenciál v podobě mohutné státní mašinerie.

V článku jsou též zmiňována nízkoprahová centra a podobné noční můry většiny obyvatel přilehlých domů - ano děti je třeba rozvíjet. Ale není třeba živit někoho, kdo bude jejich rodičům objasňovat, že se o ty děti mají starat. Je třeba mít takový systém, který neumožní mít takovým typům lidí děti. Protože jestli si někdo myslí, že za nějaké přídavky takoví rodiče něco svým dětem koupí, velmi se plete. A to prosím není vyčtené. Jednou jsem mluvil s dlouholetou vynikající učitelkou mateřské školky, která učila několik generací dětí. Z tohoto rozhovoru si nejvíce pamatuji, když mluvila o svačinách. Řešili jsme nějak jejich kvalitu vzhledem k rozpočtu který je k dispozici. A v té chvíli mi řekla, že ji opravdu zasáhne když vidí, jak některé děti tu svačinu prostě nechtějí ale jiné se na ni vrhnou, protože to je jejich první jídlo za celý den...

Paní Marksová Tominová o děti se musíme starat. Tohle ale není role státu či školy je to role rodiny. A člověk který do této role nedorostl nemůže být státem podněcován k množení. Nejde tu o diskriminaci. Jde tu o to, že člověk který si děti pořídí jako zdroj obživy jim rozhodně krásné dětství nevytvoří. Starost o ně, pak stát přenese díky daním na ty, kteří by třeba děti také mít chtěli. Protože si ale (na rozdíl od těch prvních) spočítají, že sebevětší porodné není řešení, odkládají založení rodiny do situace, kdy jim to nesmyslný daňový systém dovolí.

Důsledkem je, že ti kteří se snaží o sebe starat, nepobírat dávky, řešit svou situaci začínají být v menšině. Jádrem zdravě fungujícího státu není armáda neziskovek podporující kdejakého budižkničemu. Základem zdravě fungující ekonomiky je střední třída. A tu lze stimulovat naprosto jednoduchým nástrojem a tím je sleva na odvodu z daní - ta totiž vyžaduje aby dotyčný pracoval. A pracovat je to, co je třeba k udržení oné zdravé ekonomiky. A ona zdravá ekonomika je schopná účinně podporovat ty kteří to opravdu potřebují a to smysluplně. Takže namísto lití peněz do všemožných neziskových agentur (které sice možná nemají zisk, ale rozhodně mají náklady, které na stromě nevyrostly) či nízkoprahových center je lepší podpořit například lidi nemocné.

A jen tak na závěr opět zmiňované téma porodného. Ano jsem pro porodné, ale ne za narození dítěte - tohle umí každý ňouma. Jsem pro porodné za to, až dítě ukončí určitý stupeň vzdělání bez např. x neomluvených zameškaných hodin. To totiž znamená, že se o to dítě také někdo stará. Někdo, kdo nepotřebuje asistenta, který ho ráno učí vstávat z postele. To ho totiž naučili jeho rodiče.

Autor: Petr Klouček | úterý 15.11.2016 21:42 | karma článku: 44.31 | přečteno: 4971x

Další články blogera

Petr Klouček

Uprchlík měl jen 7 000 - chudák...

Já už opravdu nevím, jestli si z nás dělají novináři blázny. Jinak si neumím vysvětlit následující článek.

30.11.2016 v 22:10 | Karma článku: 44.91 | Přečteno: 3751 | Diskuse

Petr Klouček

Ortel vs. Banga - ukázka.

Porovnejme si tvorbu pánů Ortela a Bangy a řekněme si - co je nám bližší? Pokud to ovšem stihneme, než nás smete sluníčkový proud.

29.11.2016 v 20:21 | Karma článku: 46.78 | Přečteno: 7810 | Diskuse

Petr Klouček

Klinika doufejme dodýchala.

Opět tu máme jaksi bokem zmínku o pokračování jedné z populárních akcí letošního jara a léta a sice o kauze Klinika. Dle posledních informací už se ale osazenstvo Kliniky projevuje v trochu jiném světle.

10.11.2016 v 20:01 | Karma článku: 41.89 | Přečteno: 1865 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Alena Kulhavá

Smrt přichází nečekaně. Jaké výzvy nám přináší smrt Jana Třísky?

Když moje spolubydlící, která viděla z mostu Jana Třísku padlého do hlubin Vltavy přišla s touto zprávou včera večer domů, cítila jsem podobné pocity, jako když nám ze skály spadl milovaný spolusborista, který zpíval léta těsně

26.9.2017 v 6:13 | Karma článku: 7.55 | Přečteno: 120 |

Jan Ziegler

Habsburské Rakousko bylo jazykově svobodnější než Československo

V jazykových ohledech tomu v Předlitavsku skutečně bylo. V praxi byla jeho jazyková ustavení liberálnější než následně za první republiky. Monarchie neměla stanovený úřední jazyk, kdežto Československo ano.

25.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 18.83 | Přečteno: 809 | Diskuse

Jan Šik

Leningrad: Rusové

Ruské velení se ve druhé světové válce dopustilo při obraně Leningradu spousty katastrofálních a nesmyslných chyb. Dokázalo však být také flexibilní, vynalézavé, rozhodné a nakonec úspěšné.

25.9.2017 v 19:00 | Karma článku: 11.69 | Přečteno: 557 | Diskuse

Karel Trčálek

Německé volby, Hitler vstal z mrtvých

Silnější pokolení vyžene slabé, poněvadž vůle k životu ve své poslední formě roztrhá všechna směšná pouta takzvané humanity jednotlivců, aby na její místo nastoupila humanita přírody (islámu), která ničí slabost (Západu)

25.9.2017 v 17:22 | Karma článku: 16.58 | Přečteno: 784 | Diskuse

Dalibor Martišek

Poštovní panoptikum města šlapanického

Párkrát jsem už podlehl dojmu, že všechno, co se může stát, si dokážu představit. Proto mám rád šlapanickou poštu. Tam se totiž občas dějí věci nepředstavitelné.

25.9.2017 v 16:00 | Karma článku: 16.62 | Přečteno: 406 | Diskuse
Počet článků 56 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1846
Zajímám se o dění kolem sebe a rád si na dané problematiky utvářím svůj vlastní názor. K jeho zpřesnění není lepšího prostředku než konstruktivní diskuze.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.