Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Lovecká sezóna v Evropě.

25. 07. 2016 20:41:09
Ano jen takhle brutálně se dá popsat to co se děje v současné Evropě. Různí jedinci zde střílí lidi, kterým je následně zakázáno se bránit. Dle sociální idee, že občan je vlastně nesvéprávný ňouma, o kterého se musí starat stát.

Nemůžu si pomoci, ale evropský multikulti-socialismus se už začíná stávat nebezpečným. Může se to zdát přitažené za vlasy, ale tady je skutečně jádro problému. Sociální stát je postaven na přerozdělování a snaze učinit všechny sobě rovnými. Občan je vnímán jako nesamostatné individuum, které je třeba řídit a říkat mu co má či nemá dělat. Osobní odpovědnost je potlačena a nahrazena kolektivním rovnostářstvím, kde se sice nemohou mít všichni stejně dobře, ale zato se mohou mít stejně špatně.

Bohužel výše uvedené překročilo hranice ekonomické teorie a masivně proniklo do běžného společenského života. Nejviditelnějším znakem je panický strach evropských lídrů z držení zbraní občany. Cele tuto šílenou ideu vyjádřil sociálně-demokratický ministr Jiří Dienstbier. Tento ministr bez portfeje vymýšlí spousty nesmyslů (např. státem dotovaná Hate Free) a tentokrát opravdu zazářil. Po masakru v Orlandu vystoupil s prohlášením, že by běžný občan neměl mít vůbec právo držet zbraň, neboť toto by mělo být pouze výsadou silových složek jako je Policie či Armáda.

Paradoxně právě masakr v Orlandu nebo současná střelba v Mnichově ukázala, jak by v případě tohoto nařízení vypadala situace. Policie logicky nemůže stát na každém rohu. To znamená že útočník si vybere např. v USA tzv. Gun-free zónu kde nikdo nesmí vlastnit zbraň. Má tedy jistotu absence obrany a může tak dlouhé minuty chodit a střílet. Nebo si v Evropě vybere země jako Francie či Německo, kde můžete mít zbrojní průkaz, ale zbraň nesmíte mít u sebe nýbrž pouze na střelnici. V Německu jsou pak zakázány dokonce i nože s čepelí delší než 12 cm. Bohužel pak komicky děsivě působí skutečnost, že jediné co mohou ohrožení lidé dělat, je útočníka natáčet. A útočník si může v klidu přebíjet zbraň a naprosto bez rizika se pohybovat v prostoru.

Je třeba ještě připomenout, že do tohoto legislativního rámce byli vpuštěni lidé se středověkým uvažováním, kteří tato nařízení vnímají jako slabost. Zkušenosti s takovými lidmi má například stát Izrael. A ten byl lety krvavých zkušenosti naučen, že pouze ozbrojený občan je schopen se ubránit. O útocích v Izraeli čteme často, ale nikdy nečteme, že by se útočník lázeňským krokem procházel a přitom střílel lidi. Leckdy je dokonce zneškodněn dříve, než může zbraň použít. A ne opravdu to není tím, že by mu někdo promluvil do duše ale tím, že Izraelský stát je natolik prozíravý, že nebere svým lidem právo na obranu.

Podmínky pro získání zbrojního pasu máme dostatečně přísné. Mnohem přísnější než pro získání například řidičského průkazu. A to že se dá auto použít jako zbraň nám nedávno ukázali muslimští pomatenci v Nice. A opět věšet se na dveře auta je sice hrdinství, ale vystřílený zásobník do čelního skla by byl mnohem efektivnější.

Ano jsme v situaci, kdy stát není schopen ubránit své občany, protože nebojuje v regulérní válce ale stojí proti zákeřným a zbabělým teroristům, kteří si záměrně vybírají co nejjednodušší a nejbezbrannější cíle. Oni si svou výzbroj najdou vždy a jakákoli regulace jim v tom nezabrání.

Snad vládnoucím stranám vystavíme účet za to zde dopustili. Neuvědomují si, že proti téhle situaci je obří rozpočtový schodek víceméně legrace. Jen nesvéprávný jedinec si pustí do domu lidi, které vůbec nezná a ještě si jimi nechá diktovat své podmínky k životu.

A nebylo by od věci zkusit zbrojní průkaz a zejména si nenechat brát právo na obranu. Nejde o to, aby měl každý zbraň, ale aby bylo známo, že ji mít může. Ne aby všichni muslimové věděli, že v Evropě jim nic od nikoho nehrozí, protože v Evropě se jen planě kecá.

Autor: Petr Klouček | pondělí 25.7.2016 20:41 | karma článku: 36.06 | přečteno: 1196x

Další články blogera

Petr Klouček

Uprchlík měl jen 7 000 - chudák...

Já už opravdu nevím, jestli si z nás dělají novináři blázny. Jinak si neumím vysvětlit následující článek.

30.11.2016 v 22:10 | Karma článku: 44.91 | Přečteno: 3751 | Diskuse

Petr Klouček

Ortel vs. Banga - ukázka.

Porovnejme si tvorbu pánů Ortela a Bangy a řekněme si - co je nám bližší? Pokud to ovšem stihneme, než nás smete sluníčkový proud.

29.11.2016 v 20:21 | Karma článku: 46.78 | Přečteno: 7810 | Diskuse

Petr Klouček

V Česku nejsou rovné šance pro chudé děti - díky socialismu.

Reaguji na článek paní Marksové-Tominové a předem se omlouvám za možné chyby. Nepíši jej s rozmyslem, ale v prvotním návalu emocí, které ve mně tato dáma se svými více či méně nereálnými výplody vyvolává.

15.11.2016 v 21:42 | Karma článku: 44.31 | Přečteno: 4971 | Diskuse

Petr Klouček

Klinika doufejme dodýchala.

Opět tu máme jaksi bokem zmínku o pokračování jedné z populárních akcí letošního jara a léta a sice o kauze Klinika. Dle posledních informací už se ale osazenstvo Kliniky projevuje v trochu jiném světle.

10.11.2016 v 20:01 | Karma článku: 41.89 | Přečteno: 1865 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Alena Kulhavá

Smrt přichází nečekaně. Jaké výzvy nám přináší smrt Jana Třísky?

Když moje spolubydlící, která viděla z mostu Jana Třísku padlého do hlubin Vltavy přišla s touto zprávou včera večer domů, cítila jsem podobné pocity, jako když nám ze skály spadl milovaný spolusborista, který zpíval léta těsně

26.9.2017 v 6:13 | Karma článku: 7.55 | Přečteno: 120 |

Jan Ziegler

Habsburské Rakousko bylo jazykově svobodnější než Československo

V jazykových ohledech tomu v Předlitavsku skutečně bylo. V praxi byla jeho jazyková ustavení liberálnější než následně za první republiky. Monarchie neměla stanovený úřední jazyk, kdežto Československo ano.

25.9.2017 v 19:17 | Karma článku: 18.83 | Přečteno: 809 | Diskuse

Jan Šik

Leningrad: Rusové

Ruské velení se ve druhé světové válce dopustilo při obraně Leningradu spousty katastrofálních a nesmyslných chyb. Dokázalo však být také flexibilní, vynalézavé, rozhodné a nakonec úspěšné.

25.9.2017 v 19:00 | Karma článku: 11.69 | Přečteno: 557 | Diskuse

Karel Trčálek

Německé volby, Hitler vstal z mrtvých

Silnější pokolení vyžene slabé, poněvadž vůle k životu ve své poslední formě roztrhá všechna směšná pouta takzvané humanity jednotlivců, aby na její místo nastoupila humanita přírody (islámu), která ničí slabost (Západu)

25.9.2017 v 17:22 | Karma článku: 16.58 | Přečteno: 784 | Diskuse

Dalibor Martišek

Poštovní panoptikum města šlapanického

Párkrát jsem už podlehl dojmu, že všechno, co se může stát, si dokážu představit. Proto mám rád šlapanickou poštu. Tam se totiž občas dějí věci nepředstavitelné.

25.9.2017 v 16:00 | Karma článku: 16.62 | Přečteno: 406 | Diskuse
Počet článků 56 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1846
Zajímám se o dění kolem sebe a rád si na dané problematiky utvářím svůj vlastní názor. K jeho zpřesnění není lepšího prostředku než konstruktivní diskuze.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.